MizzartA-InfoshopMenza pri korituŠkratova čitalnicaKlub GromkaKUD MrežaGalerija AlkatrazChannel ZeroKlub TiffanyGala halayhd društvoJalla JallaAtelje AZILKlub MonokelNoč-izložba Pešak zemljevid prostorov


 OBLETNICA 2010 


Visoki start (predfestivalski dogodki)


Petek, 3. 9. 2010, ob 20:00 (Galerija Alkatraz)
Boštjan Drinovec: Kakofonični generator/Generateur du cacophonie, otvoritev razstave.
Vstop prost

Ponedeljek, 6. 9. 2010, ob 19:00 (Klub Gromka)
Retrovizor in filmski krožek DPU se priključujeta praznovanju z izbranimi raritetami eksperimentalnega filma.
Vstop prost

Sreda, 8. 9. 2010, ob 21:00 (Letni oder Gala hale)
Jello Biafra (ex Dead Kennedys) and The Guantanamo School of Medicine, koncert.
Vstopnina: 18/20/22 €

Sreda, 8. 9. 2010, ob 23:00 (Klub Gromka)
Defonija: Full Blast (P. Brtzman, M. Pliakas, M. Wertmller), koncert.
Vstopnina: 12 €

 

Praznujemo (festivalski dogodki)


Torek, 7. 9. do petka, 10. 9. 2010, od 20.00 (Osnovna šola)
Cirkulacija 2, delavnica, laboratorij in razstavni prostor v enem.

Torek, 7. 9., do nedelje, 12. 9. 2010, po 21:00 (Trg brez zgodovinskega spomina in Park OŠ)
Paralelni svetovi: 5. vizualna oprema urbanega prostora. Največja projekcija v mestu z otvoritvijo stolpa LUP (ob 23.00).

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 11:00 (Dvorišče Metelkova mesta)
Urbani likovni projekti, predstavitev otroškega vodiča in vodstvo.

Četrtek, 9. 9. 2010, od 12:00 do 20:00 (Dvorišče Metelkova mesta, Galerija Mizzart)
Bolšji trg umetnin, zgoščenk, umetelnih izdelkov, oblačil, obutve, raznih dodatkov ter likovne delavnice za otroke.
Pridite, poglejte, barantajte, zamenjajte, barvajte...
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 16:00 (Trg brez zgodovinskega spomina, pred Menzo pri koritu)
Čudoviti reciklirani vodni svet, delavnica izdelovanja igračk iz recikliranega materiala.

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 18:00 (Trg brez zgodovinskega spomina, pred Menzo pri koritu)
Aritmija (Slovenija), koncert.

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 18:00 (Galerija Alkatraz)
Boštjan Drinovec: Kakofonični generator/Generateur du Cacophonie, pogovor z umetnikom o razstavi in ogled njegovega ateljeja.
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 19:30 (stena Menze pri koritu)
Maria Alicia Zamora Noguera: Devolutionaria, vodstvo rezidenčne umetnice po nastajajočem muralu.

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 20:00 (A-Infoshop)
Mednarodni projekt – K urbani platformi naproti, AKC Metelkova mesto 9-10, urbani boji
Predstavitev organizacije City Mine(d), kolektiva A-infoshop, prikaz videov, javni pogovor in druženje. Sodelujejo:Workstation-Ideenwerkstatt (Berlin), City Mine(d) (Bruselj, London, Barcelona), Talaash (Dunaj), The Responsive City (Istanbul, Delft), Precare.it (Milano), Kud Mreža (Ljubljana), Boks (Ljubljana), Ambulanta za osebe brez zdravstvenega zavarovanja (Ljubljana) in Kriterion (Sarajevo).
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 20.00 (Letni oder & Gala hala)
Domorodni četrtki: Stekli psi, koncert, in DJ Oskar Model (ob 00:00, v dvorani).
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 21.00 (Jalla Jalla)
Večer swinga z OneEyeDoneHornedFlayingPurplePeopleEater.
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 21:00 (Pešci)
Belatehnika & Beladona: plakat TI !
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 22.00 (Trg brezzgodovinskega spomina)
Luka Dekleva: Dezintegracija, edinstvene zvočno-slikovne oblike.

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 22:00 (Klub Gromka)
Bilk (Hr), koncert, in DJ Akt Imel.
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 22:00 (Kulturni center Q: Klub Tiffany in Klub Monokel)
The Cabar.net, odrski nastop s pridihom komike in kabareja.
Vstop prost

Četrtek, 9. 9. 2010, ob 23:00 (Menza pri koritu)
Metak za zlikovca (Srbija), koncert.
Vstop prost

Petek, 10. 9. 2010, ob 18:00 (A-infoshop)
Veganska večerja, nova sezona veganskih kuharskih večerov.
Prostovoljni prispevek

Petek, 10. 9. od 19:00 (pred Jalla Jallo, po 23:00 v Jalla Jalli)
Jay Belushi (ZDA), koncert, in Puppa Robbie Dubsystem Sound.
Vstop prost

Petek, 10. 9. 2010, ob 20:00 (Trg brez zgodovinskega spomina in park Osnovne šole)
Paralelni svetovi: 5. vizualna oprema urbanega prostora. Največja projekcija v mestu

Petek, 10. 9. 2010, ob 20.00 (Klub SOT 24,5)
Jelena Kovačič: In Your Dreams, otvoritev razstave.

Petek, 10. 9. 2010, od 20:00 do 22:00 (Menza pri koritu)
K urbani platformi naproti, predstavitev mednarodnega projekta, Jim Segers, City Mine(d), London, in Med kolektivnim spominom in političnim aktivizmom: emancipatorni potenciali jugonostalgije v Bosni in Hercegovini, gostujoče predavanje, Dr. Mitja Velikonja, FDV, Ljubljana.
Vstop prost

Petek, 10. 9. 2010, ob 20.00 (Letni oder Gala hale)
Obsešen Hard Core Punk sešen vol. 2: In-Sane, Backstage, The Language of Thought Hypothesis), koncert in projekcije skate filmov. Po 00:00 DJ program v dvorani.
Vstop prost

Petek, 10. 9. 2010, ob 21:00 (stena Menze pri koritu)
Maria Alicia Zamora Noguera: Devolutionaria, otvoritev intervencije rezidenčne umetnice.

Petek, 10. 9. 2010, ob 21:00 (Klub Gromka)
Grenkoba nasmeha, premiera igrano dokumentarnega filma.
Vstop prost

Petek, 10. 9. 2010, ob 22.00 (Trg brezzgodovinskega spomina)
Ryuzu Fukuhara, Richard Jamesallen, Thierno Diallo, Simon: 03 Teleport (nič na tretjo teleport), audio vizualno gibalni dogodek.

Petek, 10. 9. 2010, ob 22:00 (Klub Gromka)
Djane Skabina: Whole Lotta Ska Punk Soul & Rock'n'Roll.
Vstop prost

Petek 10. 9. 2010, ob 22:30 (Menza pri koritu)
Vlasta Popić (Hrvaška), koncert in DJ Vuk.
Vstop prost

Petek, 10. 9. 2010, ob 23.00 (Trg brezzgodovinskega spomina)
Jubilej, aktivni spomin na večer preskoka ograje pred 17 leti.


Sobota, 11. 9. 2010, ob 20:00 (pred Jalla Jallo)

Orientalski večer, plesni nastopi orientalskih plesalk, arabska kuhinja in DJ Vasko.

Sobota, 11. 9. 2010, ob 22:00 (Klub Gromka)
R.A.F.A.L. & Subart: Pavilionul 32 (Romunija) in Antikontra (Slovenija), koncert.
Vstop prost

Sobota 11. 9. 2010, ob 22:30 (Menza pri koritu)
Fall Out Trio (Hrvaška), koncert.
Vstop prost

Sobota 11. 9. 2010, ob 23:00 (Klub Tiffany)
Bear Party, žur za vse medvede in njihove občudovalce, DJ Duki.
Vstopnina: 3 €

 

Gremo naprej! (poobletniški program)


Ponedeljek, 13. 9. 2010, ob 22.00 (Channel Zero)
DubLab: Conquering Lion (Makedonija) + DubLab crew.
Vstopnina: 3 €

Petek, 17. 9. 2010, ob 19.00 (Menza pri koritu)
Pogo Never Ends #3
Kontrasosial (Indonezija), Screaming Whores (Stara Gorica), Pigs Parlament (Goriška Brda), Paragraph 270 (Gradec), Trifail (Trbovlje), One Way Sistem (Blackpool)
Vstopnina: 15€/20€

Petek, 17. 9. 2010, ob 19:00 (Klub Gromka)
Druga Twotonebinas matineja: Kamšot in Panic-Stricken, koncert.
Vstop prost

Sobota, 18.9.2010, ob 18.00 (Menza pri koritu)
Pogo Never Ends #3
Last Hope (Sofia), Hitman (Beograd), Malo Morgen (Maribor), Backlook Cookies (Ljubljana), Krešo i Kisele Kiše (Rijeka), Tehnička Greška (Zadar), Anti-Todor (Pula)
Vstopnina: 15€/20€

Ponedeljek, 20. 9. 2010, ob 21.00 (Channel Zero)
Carusella (Izrael), Khuda (VB) + DubLab

Sreda, 22. 9. 2010, ob 22:00 (Klub Gromka)
Pozvakowski (Madžarska), Nina Bulatovix (Slovenija) in  Spock Studios (Slovenija), koncert.
Vstopnina: 5 €.

Četrtek 23. 9. 2010, ob 22:00 (Menza pri koritu)
Melt-Banana (Japonska) in N'Toko (Slovenija).
Vstopnina: 12 €

Ponedeljek, 27. 9. 2010, ob 21.00 (Klub Gromka)
Defonija: Offonoff (Terrie "Ex" Hessels - The Ex, Massimo Pupillo - Zu, Paal Nilssen-Love ), koncert
Vstopnina: 10 €

Izjava AKC Metelkova Za neomejen ROG uporabe
2016-05-25 14:51:24
Niso še utihnili stroji, ki so porušili Malo šolo na Metelkovi, že Mestna občina Ljubljana pono...

DUB TRIO (Usa) - LIVE- Channel Zero - 12.04.2014 - FULL SHOW
2014-04-16 11:07:11
...

Misanthrope / Doroteja Erhatič : To in kar-to-ni
Galerija NOČNA IZLOŽBA PEŠAK AKC Metelkova Mesto